FORUS Lõuna-Eesti rallil domineerisid Ott Tänak – Martin Järveoja

8. juulil sõideti Haanja lähiümbruse teedel FORUS Lõuna-Eesti ralli 2023. Laupäeva hommikul Haanja Puhke- ja Spordikeskuse juurest startinud võistlusel oli kavas kokku 9 kiiruskatset. Kõigil katsetel näitasid oma ülemvõimu Ford Puma Rally1 Hybrid autol võistelnud Ott Tänak – Martin Järveoja.

Üldarvestuse teine koht kuulub aga soomlastele Teemu Suninen – Mikko Markkula, kelle jaoks oli Forus Lõuna-Eesti ralli ühtlasi ka debüütvõistluseks Hyundai i20N Rally1 Hybrid võistlusautol. Põhjanaabrid kaotasid Tänak-Järveojale 38,0 sekundit. Absoluudi kolmanda koha ja EMV2 klassivõiduga lähevad koju täna oma 23. sünnipäeva tähistav Robert Virves (Ford Fiesta R5 MKII) ja tema kaardilugeja Rasmus Vesiloo. Saarlastel kogunes ralli üldvõitjatele kaotust 2 minutit ja 32,6 sekundit.

EMV2 arvestuse 2. koha saavutas Rapla ekipaaž Kaspar Kasari – Rainis Raidma (Škoda Fabia R5), kes tõusid teiseks peale seda, kui Lõuna-Eesti kohalik ekipaaž Raul Jeets – Timo Taniel tegid viimasel kiiruskatsel avarii ja olid sunnitud võistluse katkestama.

Juuniorite ehk esiveoliste EMV4 autode arvestuses võttis kindla võidu ekipaaž Jaspar Vaher – Evelin Mitendorf (Ford Fiesta Rally4), kes edestasid Patrick Enok – Silver Simmi (Peugeot 208 Rally4) 26,5 sekundiga. Klassi kolmanda koha saavutasid Joosep Ralf Nõgene – Rait Jansen (Peugeot 208 Rally4), kes kaotasid Vaher – Mitendorfile 39,2 sekundit.

EMV5 klassis näitasid head ja stabiilset minekut võistluse ainus naisekipaaž Cärolain Kariste – Kairi Rondo (Mitsubishi Lancer EVO VI), kelle jaoks on tegu võistluskarjääri esimese klassivõiduga. Kariste-Rondo suutsid edestada teisele kohale platseerunud Andri Õun – Andre Kurge (Subaru Impreza WRC STI) 57,9 sekundiga. Klassi kolmandaks platseerusid erinevate probleemide küüsis olnud ja lõpuks superralli süsteemis võistlust jätkanud Timmu Kõrge – Arro Vahtra (Mitsubishi Lancer EVO10), kellel kogunes klassivõitjatele kaotust 3 minutit ja 13,9 sekundit.

EMV6 klassis startis võistlusele 3 masinat, millest üks pidi võistluse katkestama väljasõidu ja teine tehniliste probleemide tõttu. Kolmas ekipaaž Karl Jalakas – Janek Kundrats (BMW M3) suutsid aga probleeme vältida ja tagasid sellega omale klassivõidu.

EMV7 arvestuses startis ainsana Thule Motospordi ekipaaž Alex Jõeäär – Indrek Jõeäär (Honda Civic Type R), kes olid aga sunnitud 7. kiiruskatsel väljasõidu tõttu katkestama.

Võistluste juhi, Gabriel Müürsepa sõnul võib ralli lugeda igati kordaläinuks: “Mul on väga hea meel, et suutsime nii lühikese ajaga kokku panna sellise kompaktse formaadiga ralli. Alustasime korraldustoimingutega 11. juulil, mis tähendas, et korralduseks jäi aega pisut üle 3 nädala, kuid usun, et see võistlus oli heaks ettevalmistuseks kõigile, kes asuvad juba paari nädala pärast võistlustulle kodusel MM-etapil. Siinkohal soovime kogu oma tiimiga tänada kõiki koostööpartnereid, toetajaid, pealtvaatajaid ja võistlejaid – ilma teieta me seda kõike teha ei saaks. Aitäh!”


Absoluutarvestuse kümme parimat:

1. Ott Tänak – Martin Järveoja (Ford Puma Rally1 Hybrid) 34:41.26

2. Teemu Suninen – Mikko Markkula (Hyundai i20N Rally1 Hybrid) +38.0

3. Robert Virves – Rasmus Vesiloo (Ford Fiesta R5 MKII) +2:32.6

4. Kaspar Kasari – Rainis Raidma (Škoda Fabia R5) +4:55.7

5. Jaspar Vaher – Evelin Mitendorf (Ford Fiesta Rally4) +6:41.9

6. Patrick Enok – Silver Simm (Peugeot 208 Rally4) +7:08.4

7. Joosep Ralf Nõgene – Rait Jansen (Peugeot 208 Rally4) +7:21.1

8. Cärolain Kariste – Kairi Rondo (Mitsubishi Lancer EVO6) +8:09.5

9. Karl Jalakas – Janek Kundrats (BMW M3)  +8:38.5

10. Andri Õun – Andre Kurg (Subaru Impreza WRX STI)  +9:07.4