Rallisõitjad võtavad sel nädalavahetusel MÕÕTU Võrumaa teedel

Juba täna õhtul kell 17:30 stardib Võru linna keskväljakult 21. Lõuna-Eesti ralli. Võistlusele registreerus kokku 76 ekipaaži kaheksast erinevast riigist. Kokku on kavas 10 kiiruskatset, millest 4 sõidetakse reedel ja 6 laupäeval. Võistlejatel tuleb läbida kokku 400,10km, millest lisakatsed moodustavad 100,26km (85% kruus ja 15% asfalt).

Pealtvaatajad on rallile igati teretulnud, kuid kiiruskatsed on tasulised ja külastajatel tuleb soetada pääse hinnaga 10€, mis kehtib kõikidel katsetel. Piletid on müügil Lõuna-Eesti ralli võistluskeskuses (Räpina maantee 16, Võru) alates neljapäevast, 25. augustist 2022 ning müügipunkt on avatud vastavalt võistluskeskuse avamisaegadele. Pääsmeid on võimalik soetada ka lisakatsetele viivatelt ligipääsuteedelt, kuid korraldaja palub arvestada asjaoluga, et kaardimakse võimalused on limiteeritud ja kiirema teeninduse huvides tasub varuda sularaha. Võru linnakatse ja ralli hoolduspark on aga kõikidele huvilistele tasuta.

Võistlust on võimalik jälgida ka telepildi vahendusel Delfi TV-st, kust näeb otsepilti 5., 7., 8. ja 10. kiiruskatsest. Lisaks tegutseb Ring FM sagedusel 101,7MHz ralliraadio, mis edastab operatiivset infot ja osalejate emotsioone ning kommentaare kiiruskatsete lõpust. Reedesest linnakatsest näeb aga otsepilti Eesti Autospordi Liidu YouTube’i kanali vahendusel, mis on leitav SIIT.

Kogu ralliga seotud informatsiooni leiab veebilehelt www.lounaeestirally.ee, lisaks leiab ralli kava ka 24. augustil ilmunud Autolehest, mis on müügil hästivarustatud kauplustes ja tanklates üle kogu Eesti.

21. Lõuna-Eesti ralli on autoralli Terminal Oil Eesti meistrivõistluste 5. etapp (2. etapp klassidele EMV9 ja EMV10 – võistkondlik arvestus), Estonian Junior Challenge 2022 3. etapp, Lada Cup 2022 5.etapp ja lisaks ka Läti autoralli meistrivõistluste 4. etapp.

Ralli tulemused avaldatakse siin: TULEMUSED
Kaardid ja pealtvaatajate info on leitav siit: KAARDID